צפו בהסבר שלי על חרדות: 

צפו בהמלצה של מטופלת שסבלה מחרדה: 

מהי חרדה?

סיגל (שם בדוי) סטודנטית למחול התקשתה לנסוע מחוץ לתל אביב בגלל התקפי חרדה ולפני כל הופעה הייתה מקיאה ומתקשה לתפקד. למרות הטיפולים הפסיכולוגים שנמשכו על פני שנתיים היא לא חשה בהטבה כל שהיא. להפך הסימפטומים התגברו והחריפו. בצר לה היא פנתה למרפאתי והחלה בסדרת טיפולים . תוך פרק זמן קצר היא חשה בהטבה ולבסוף כל הסימפטומים מהם סבלה נעלמו לחלוטין.


עלפי הערכות כ 15% מכלל האוכלוסיה סובלים מהתקפי חרדה במהלך חייהם. רוב האנשים יחוו במהלך חייהם תופעות של חרדה עקב פטירת קרובים ואהובים, גירושין או בעיות כלכליות ובדרך כלל הם יצליחו להתגבר על כך בעצמם. במצבים רבים החרדות  נושאות יותר אופי של אי שקט ונטיה לדאגות מופרזות. על פי ה 3-DSM , התנ"ך של הפסיכיאטריה להתקפי לחרדה  מספר מאפיינים:


- קוצר נשימה, או תחושת מחנק, סחרחורות, חוסר יציבות או עילפון.
- דפיקות לב מואצות , רעד , הזעה או השתנקות.
- תחושה של חוסר מציאות או ניתוק מהסביבה.
- קהות חושים או עיקצוץ.
- כאבים או אי נוחות בחזה.
- קשיי שינה.
- פחד ללא סיבה, או פחד להשתגע, או לאבד שליטה.


ארבעה תסמינים מתוך הרשימה מעידים על התקף חרדה.


ישנה הבחנה בסיסית בין "חרדה מוכללת" ל"פוביה":
חרדה מוכללת מתאפיינת בהתקפים הבאים והולכים במשך כל שעות היום, או חלקים ממנו וקשה ליחס לה גורם ספציפי , או סיבה נראת לעין. פוביה לעומתה, היא חרדה המתעוררת רק במצבים מסוימים (פחד טיסה, או פחד ממעליות , פחד בחינות, פחד קהל ועוד ).היא מאפשרת לסובל להימנע ממנה ובכך נותנת סוג של אשליית שליטה. "כל עוד איני טס איני חש בכך, אז אני רק אפליג לחו"ל". אלא שלפוביות יש נטייה להתרחב, אם לא מטפלים בהן.


כיצד מתפתח התקף חרדה?

מרבית התקפי החרדה קשורים לארועים טראומתים שהאדם עבר בינקותו , בלידה ואף כעובר ברחם. בכל אופן שנים אלה משפיעות ביותר. בגלל מנגנוני הדחקה המוח משמר את הזיכרונות הללו במרכז המוח באמיגדלה במצב מודחק. שוער הסף של ההדחקה הוא הסרוטונין. כל עוד נשמרת  רמתו הגבוהה של המעביר העיצבי ,האינפורמציה נשארת מודחקת. הסרוטונין אחראי על תחושת האושר שלנו. אלא שהחיים בעידן המודרני מלאי מתח ובשלב מסויים, עקב עלייה מתמשכת ברמות האדרנלין נוצרות במקביל נפילות של סרוטונין והטראומות המודחקות מתפרצות. ניתן להמשיל זאת לבריכת אגירה  שעלתה על גדותיה והשיטפון החל לקצר את מערכת החשמל שמסביב.


כך גם במוח כאשר האמיגדלה " משתגעת", היא "מקצרת" את ההיפותלמוס (זוכרים-הבלוטה  במוח המווסתת את פעילות ההורמונים ומערכת העצבים) וזו גורמת לשיבושים במערכת העצבים המרכזית ובכל הגוף (ראו סימפטומים למעלה). והרי לכם התקף חרדה או פוביה.


צמחים ותוספי מזון לטיפול בחרדות

ההמלצות הללו לא פותרות את הבעיה , אך בהחלט יכולות להקל את התסמינים.
ויטמיני B- נטילת קומפלקס ויטמיני B עוזרת לשקם את מערכת העצבים ויוצרת תחושת רגיעה.

יש לקחת שלושה כדורים ליום.
GABA- הגאבא( חומצה גמה אמינו בוטירית)-  חומצה אמינית המשמשת כמעביר עיצבי. היא משרה רוגע ומשפרת את תהליכי השינה. מומלץ ליטול 1500 מ"ג ביום.
קוואקר- אכילת  דייסת שיבולת שועל מעלה את רמות הסרוטונין במוח.
אומגה 3- חומצות השומן מסוג אומגה 3 חיוניות למוח ומערכת העצבים. מומלץ ליטול 4000 מ"ג ביום.
ספורט- על פי מחקרים שנעשו כל צורה של ספורט טובה ובעלת השפעה כמו תרופה פסיכיאטרית ויותר. יש להקדיש לכך לפחות שעה ביום. זה כולל ריצה, הליכה שחיה ואימון בחדר כושר כולל יוגה. הפעילות הספורטיבית שומרת על רמות גבוהות של סרוטונין.
צמחים- מתן צמחים בעלי השפעה מרגיעה בהתאמה אישית בניהם: פסיפלורה, כשות,ולריאן, גינסינג, פרע ועוד. מומלץ להיוועץ עם הרבליסט מומחה.​

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

תודה,

הטופס נשלח בהצלחה,

נחזור אליכם בהקדם!

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

צרו איתנו קשר

הילל לרנר - איזון מערכת העצבים

צרו איתנו קשר: 052-4256316

lernerhi@gmail.com

 

רחוב הפעמונית 1 אשקלון 

בית הרופאים רחוב זלמן שזר 18 ראשון לציון מערב

שלחו לנו הודעה